İzmit Bilgisayarlı Arıza Tespiti
İzmit Bilgisayarlı Arıza Tespiti

İzmit Bilgisayarlı Arıza Tespiti

 

Bilgisayarlı arıza tespiti, arabanızın elektronik kontrol ünitesine bağlanan bir makine ile arabanızda olan tüm arızaların bulunması işlemine denilmektedir. Bu işlem yapılırken özel bir program ve makine kullanılmaktadır.


Araba bilgisayara nasıl bağlanır?


Arabanız bilgisayara bağlanırken, öncelikle uzatma kablosu yardımıyla bilgisayar çıkışları alınır. Daha sonra arabanızın elektronik kontrol ünitesine soketle bilgisayar bağlanarak program çalıştırılır. Ardından bilgisayar programında çıkan tüm arızalar belirlenerek kullanıcıya bilgi verilir. Daha sonra arıza servis ışıkları ve hata kodları düzeltilir. Program kapatılır ve bilgisayarın parçaları sökülür. Arabayı bilgisayara bağlama işleminden sonra, arabanın tüm arıza ışıkları ekranda sönmüş olur. Bunun neticesinde de arabanızın kontağını her açtığınızda gördüğünüz araç hata kodları bir daha görünmez.


Arıza tespit cihazında hangi arızalar çıkmaktadır?


Oto arıza tespiti yapılırken otomobille ilgili birçok arıza çıkmaktadır. Otomobilin elektronik aksamından, mekanik parçalarına kadar, otomobilin işletim sistemiyle ilişkili tüm yerlerdeki arızalar arıza tespit cihazı sayesinde çıkmaktadır. Ayrıca yakıt sistemi, egzoz sistemi gibi önemli parçaların da arızaları,arıza tespit cihazına bağlanarak bulunabilmektedir.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014
menopoz ilacı menopoz tedavisi menopozun belirtileri östrojoen hormonu nasıl artar erken menopoz bitkisel çözüm saraçoğlu menopoz belirtileri nelerdir bitkisel tedavi yöntemleri erken menopoz bitkisel tedavi