İzmit Yanal Kayma Testi
İzmit Yanal Kayma Testi

İzmit Yanal Kayma Testi

 

Oto ekspertiz raporlarında yer alan yanal kayma testi, aracın fabrika çıkışında ki rot ayarlarının siz aracı satın almadan önce uygun olup olmadığını anlamak için yapılan testtir.

 

Yanal kayma testi oto ekspertiz firmalarında ki test cihazı ile yapılır ve bu test sırasında aracın ön ve arka lastiklerinin birbiriyle uyumlu olup olmadığı test edilir.

 

 

Yanal kayma testinde araç 1 km lik düz bir yol boyunca direksiyona müdahale edilmeden almış olduğu sapma mesafesine göre belirlenen bir orana göre aracın rot ayarı ve aks boşluklarını m/km cinsinden belirlenmesidir.

 

Arızalı bir amortisör aracınızın rot balans ayarlarını bozacağından ötürü, yolda karşınıza çıkan engel, tümsek ve çukurlarda aracınızın uzun salınımlar yapmasına ve sizi yolda ki bu tür sıkıntıları daha şiddetli hissetmenize neden olacaktır. İkinci el araç alım satımlarınız da bu tür durumları bilerek alacağınız araçta sonradan oluşacak sıkıntıları önceden görerek ticaretinizi daha doğru bir şekilde yapmış olacaksınız.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014
menopoz ilacı menopozun etkileri erken menopoz bitkisel çözüm menopozun belirtileri menopoz tedavisi menopoza ne iyi gelir menopoz kaç yaşında başlar